Home » O predavanjih

O predavanjih

Boštjan Videmšek: Nujnost ukrepanja v času ugrabljene pozornosti in vedno novih kriz

Na predavanju bomo slišali in izvedeli več o pozitivnih primerih boja s podnebno krizo in absolutni nujnosti celostnega in takojšnjega ukrepanja v tem času ugrabljene pozornosti ter novih in novih kriz, ki boj s podnebno krizo vedno znova vržejo nekaj mest nižje na seznamu prednostnih nalog. Pri tem bo izpostavljena ključna vloga izobraževanja.

Dr. Primož Banovec: Znanja za načrtovanje in izvajanje ukrepov za prilagajanje podnebnim spremembam

Na predavanju bomo izvedeli več o tem, kako zelo je izobraževanje povezano z ustreznim načrtovanjem in izvajanjem ukrepov prilagajanja podnebnim spremembam. Predavanje nam bo pomagalo bolje in natančneje razumeti potrebo po prehodu. Z naracije, ki temelji na opozarjanju (ali strašenju) pred podnebnimi spremembami, je treba učečim se posredovati poglobljena znanja in vedenja o tem in za to, kako načrtovati in izvajati lokalno primerne ukrepe, s katerimi se že danes in se bomo tudi v prihodnosti prilagajali podnebnim spremembah.

Dr. Eva Klemenčič Mirazchiyski in dr. Simona Bezjak: Okoljska ozaveščenost in trajnostni razvoj v šolah: rezultati mednarodnih raziskav

Predavanje bo povzelo ključne rezultate treh mednarodnih primerjalnih raziskav ICCS, PISA in TIMSS o znanju in stališčih učencev in dijakov v Sloveniji do okoljskih tematik ter njihovih namerah za sodelovanje v trajnostno naravnanih aktivnostih. Predstavljeni bodo tudi podatki o strokovni pripravljenosti učiteljev za poučevanje teh vsebin in prakse šol pri spodbujanju trajnostnega razvoja. Rezultati bodo postavljeni v mednarodni kontekst.

Dr. Zala Volčič: Pedagoške razsežnosti digitalne medijske pismenosti

Digitalni mediji na zelo raznolike načine vplivajo na izobraževalne procese. V interaktivnem predavanju se bomo dotaknili pomena medijske pismenosti za trajnostni razvoj in pogledali, kako različne države po svetu vpeljujejo medijsko vzgojo v izobraževanje. Posebej se bomo posvetili konkretnim, učinkovitim inovativnim pristopom poučevanja in vzgoje novih generacij.